Plymouth Art Weekender 2017

Participating Artists

A H lander, Adrian Bishop, Alan Qualtrough, Alice May Benbridge, Alun Hughes, Amy Whittingham, Anairda, Andrew Mallinson, Andy Coldrey, Andy Gomez, Andy Meredith, Anita Benjamin, Anita Lander, Antonio Vega Macotela & Eduardo Thomas, Ashley Franceschi

B B-Bar, Barney Smith, Beccy Strong, Beth Emily Richards, Bethany Jane, Beverley Roach, Beyond Face, Bobbie Galvin, Bradley North, Bram Thomas Arnold, Bridgette Ashton

C Caitlin Hennessy, Callum Moscrip, Carline Burke, Carly Seller, Carole Rolfe, Catrin Wallace, Cecelia Johnson, Charlie O’Sullivan, Charlie Wildy, Chelsea Orme-Williams, Cheryl Davies, Christian Gale, Christina Peters, Christopher Russell, Ciara Phillips, Claire Fontaine, Craig Whyte, Crazy Glue

Damnsonic DJs (Phil Rushworth & Luke Richards), Daria Blum, David Hilton, Debbie Seldon, Devon and Cornwall Refugee Support participants working with Fotonow CIC, Diane Wiltshire, Dom Marcellus-Temple, Donna Richardson

Edwin Burdis & Tom Woolner, Effervescent, Elena Brake, Elliott Shah, Elmgreen & Dragset, Emma Davidson, Emma Whittaker, Erin Bailey, Ethan Parfitt

Fern Robinson, First Line Theatre, Francesca Hawkesworth

Gabi Marcellus-Temple, Gareth Goodchild, Gene Skinner, George Bularca, Gerry Harold, Gonçalo Lamas, Graham Seaton

Hannah Willcocks, Helen Flaherty, Hollie Ralphson, Holly Knowles

Ian Barlow, Idalina Domingos, Ines Rae, Isabella Winthrop, Isabelle Hobbs

Jack Carberry-Todd, Jack Spence, James McColl, Jane McEwen, Jane Mooney, Janet Sainsbury, Janine Rook, Janny Ayrton, Jason Marks, Jenny Mellings, Jess Shellard, Jessica Wright, Jo Barker, Joanna Brinton, Jodie Hansen, Jodie Harriet, Joe Allan, John Baldwin, John Modica-Cliff, Jojo, Joshua Yates, Jules Varnedoe, Juliet Middleton-Batts

Karen Pearson, Kate Ogley, Katie Upton, Katrina Brown, Katy Richardson, Kayla Parker, Kevin French, Kier Collins, Kieran Walsh, Kirsty Harris, Kitty McEwan, Kyle Pattison

Lara Luna Bartley, Laura Denning, Laura Edmunds, Laura Hopes, Laura Porter and StevieRay Latham, Lauren Taverner-Brown, Lee Jackson, Lesley Peate, Liam Symes, Lilian Byron-Martin, Lisa Danson, Lisa Davison, Lisa Grant, Llyr Davies, Louise R-Djukic, Louise Rabey, LOW PROFILE, Loyd Moody, Lucy Dafwyn, Lucy Jane Gunningham, Lukas Wassmann, Luke Axworhty

Maddy Whitelaw, Marcy Saude, Marion Clare, Mark Leahy, Martin Brooks, Martin Bush, Mary Pearson, Mary Toon, Mary Trapp, Mathilda Hu, Matt Stokes, Matthew Coombe, Meg Haines, Megan Kathryn Heywood, Mia Evans, Mike Ford, Milly Brown, Minou Tsambika, Mo Bottomley, Monica Shanta Brown, Monika Fischbein, Muster Press, Myles Coker

Naimh Lily Wimperis

Object Recordings, Oddstep DJs (Lucy Dafwyn & Shaun Dafwyn)

Paedra Stancer, Paul Hillon, Penryn Arts Festival Artists, Peter Chesbrough, Peter Davey, Peter Liversidge, Philip Bath, Plymouth Watercolour Society

Rachael Allain, Rachel Dobbs, Rahul Caines, Rai Burroughs, Rebecca Talemaimaleya, RedPod Arts, Rhizome Artists’ Collective, Rhys Morgan, Ric Stott and Ian Adams, Richard Fox, Richard Glass, Rob Wick, Rosie King

Sam Akroyd, Sara Bowler, Sarah Nuttall-Worsley, Shayne House, Simon Bayliss, SKETCH, Smooth Space, Soraya Phillips, Steven Paige, Stonehouse Action, Stuart Moore, Stuart Robinson, Sue Hall, Sue Taylor-Money, Susan Glover, Susan Hamston

Tabatha Gravener, Take A Part, Tarryn Williams, Tess Leyreloup, Tess Wilmott, The Friends of Devonport Park, The Schools Tour 2017, Thomas Allison, Thomas Loveder, Tim Mills, Timothy Crowley, Timothy Mills, Toni Fairhead

V Veronica Skerrett, Victoria Young

W-Z Wes Gilpin, Zoe Moscrip, 100 Homes

Images